Wszystkie Kolory Świata – Projekt Edukacyjny

Nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wszystkie kolory świata” organizowanym przez UNICEF.

Celem projektu jest:

– kształtowanie u dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury; – pokazanie, że pomaganie może być pożyteczne, ale także przyjemne; – zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach. W ramach akcji dzieci z pomocą Rodziców przygotowały specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczki zostały zaprezentowane na wystawie w Przedszkolu. Chętne osoby mogą zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Realizowany przez przedszkole projekt „Wszystkie Kolory Świata” składał się z kilku etapów:

1. Podróż przez kontynenty – Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały różne kontynenty oraz zamieszkujących je ludzi, poznając ich życie, kulturę, zwyczaje

2. Poznanie Gości – zamieszkujących: Kostarykę, Kolumbię, Peru, Pakistan zapoznanie z położeniem geograficznym państw, poznanie podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim, pozanie tradycyjnych strojów, instrumentów muzycznych, zwyczajów i tradycji.

3. Przygotowanie laleczek – W oparciu o szablon otrzymany od UNICEF, dzieci z pomocą rodziców przygotowały swoje charytatywne laleczki, które ubrały i przyozdobiły w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

4. Wystawa laleczek – w przedszkolu została przygotowana wystawa uszytych lalek. Chętne osoby będą mogą zaopiekować się wybraną laleczką, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę min. 10 zł.

Koordynatorami projektu jest: Anna Posiadała, Małgorzata Kirchner i Dominika Mróz.